Kuchnia Polska "Gąska"
O nas

Restauracja Gąska

Kuchnia Polska „Gąska” to nowo powstała restauracja w centrum Krakowskiego Podgórza – na wprost Rynku Podgórskiego przy ul. Limanowskiego 1. To idealne miejsce dla osób, które pragną spędzać czas w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny i cenią sobie ponadczasowy smak kuchni polskiej i kameralną atmosferę. To miejsce dla Państwa stworzyła firma Polskie Nastroje S.C. – czyli nas dwoje Ola i Piotrek.

 

Specjalnością restauracji są potrawy kuchni polskiej a w szczególności między innymi: gęsina, placki ziemniaczane, prażuchy

Gęsina

Wyjątkowe, tradycyjne potrawy z gęsiny, takie jak: gęsi pasztet własnej produkcji podany z obwarzankiem krakowskim i konfiturą z czerwonej cebuli z żurawinową, gęsia wątróbka na rukoli z malinami, sałatka z gęsiną, bulion z gęsi z domowym makaronem, pierś gęsi marynowana w trawie żubrowej oraz udko gęsie w sosie z grzybów leśnych z karmelizowanymi buraczkami. Polska gęsina to ekologiczne mięso najwyższej jakości. Gęsina wprost zachwyca swoim smakiem, kruchością i delikatnością, a przede wszystkim zaliczana jest do zdrowej żywności.

Placki ziemniaczane

Podawane na 10 sposobów, jako element polskiej kuchni chłopskiej – prostej, ubogiej, ale jednocześnie łatwej do przygotowania, smacznej oraz sytej. Placki w naszej restauracji jak większość potraw smażone są na gęsim tłuszczu, co daje im niepowtarzalny smak. Gęsi tłuszcz znany jest w polskiej kuchni od wieków, ze względu na swoje nieprzeciętne właściwości i walory smakowe. Smalec gęsi jest zaliczany do najzdrowszych tłuszczów zwierzęcych. Ponadto obniża poziom złego cholesterolu LDL.

Prażuchy

Zapomniana potrawa kuchni polskiej, znana pod wieloma nazwami – prażoki lub dusicha, porka, fusier, lemieszka i nawet psiocha. Jeden z wariantów tej potrawy dzięki staraniom Koła Gospodyń Wiejskich z Podlesic (woj. śląskie) został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych pod wdzięczną nazwą Kluchy połom bite. Prażuchy podawane są u nas na dwa sposoby: okraszone zrumienionym, wędzonym boczkiem i cebulką lub z gulaszem mięsnym.

Polskie dania

Specjalnie przygotowane według sprawdzonych domowych receptur dania tradycyjnej kuchni polskiej, wśród których należy wyróżnić zupę pomidorową z lanym ciastem i kotlet schabowy z kością smażony na maśle.

Pozostałe dania

Wszystkich dań nie sposób wymieniać. Należy przyjść i zakosztować.

 

Zamiast surówek do każdego z dań mamy dla Państwa ogórki kiszone oraz kapustę kiszoną prosto z Gminy Charsznica.

WYRÓŻNIENIE DRUGI ROK Z RZĘDU

Dzięki głosom naszych gości uzyskaliśmy wyróżnienie Certificate of Excellence 2018 oraz 2019 serwisu
Trip Advisor i na stałe zagościliśmy w krakowskim top 10 tego serwisu.

WIELOKROTNIE NAGRODZENI W FESTIWALU RESTAURANT WEEK POLSKA

Z dumą informujemy, że głosami uczestników Restaurant Week Polska zostaliśmy wyróżnieni nagrodą za „najlepsze danie główne” wśród krakowskich restauracji w 2017 roku, „najlepszą przystawkę” wśród krakowskich restauracji w 2019 roku oraz zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce w rankingu krakowskich restauracji w 2019 roku.

 

Dziękujemy